Piercing nosu

Hojení

Hojení nosu probíhá do 2 měsíců u křídel u septa zhruba 1 měsíc, ale až po půl roce dochází k úplnému zapouzdření kanálku a během té doby může piercing otékat a být bolestivý, proto je dobré šperk nevytahovat nebo jen na krátký okamžik a i přes to může dojít k natržení a bolestivosti kanálku. U složitých piercingů nosu je doba hojení individuální. Je třeba dbát zvýšené pozornosti na hygienu, protože obličej je velmi exponovaná část těla. V žádném případě by se piercing nosu neměl provádět pokud klient trpí rýmou, či jakoukoliv virózou. V tomto případě je nebezpečí přenosu infekce přímo do piercingu.

Péče a ošetřování

1x za den omýt solným roztokem( 1 čajová lžička mořské nebo kuchyňské soli do 2dl převařené vody) nebo antibacteriálním mýdlem piercing a okolí – odstranit veškeré nečistoty a krustičky pomocí vatové tyčinky.

Vnitřní strana nosu se čistí sama, díky neustále se obnovující sliznici v případě piercingu septa rovněž postupujeme podle předchozího odstavce.

Je nutno ponechat šperk v piercingu alespoň po dobu 3 měsíců, u septa až 6 měsíců (viz. Hojení) jinak dojde k uzavření kanálku.

Dotýkat se šperku pouze umytýma rukama!

Povlečení polštáře musí být vyprané a dobře vymáchané, protože během noci dochází k dlouhodobému kontaktu s piercingem.

Dávat pozor při oblékání a vysvlékání , může dojít k zachycení šperku a poškození piercingu.

Se šperkem nepohybujeme, aby se nenarušila vrstva epitelových buněk tvořící novou tkáň.