Piercing obočí a povrchový piercing obličeje

Hojení

Zhojení obočí trvá zhruba 2 měsíce. Záleží na péči a ošetřování. Je proto náchylný k infekci.V této lokalitě může být piercing problematický a to z několika důvodů. Kůže je v této oblasti tenká, vyskytuje se zde množství vlasových folikulů, které mohou tvořit folikulární cysty. Obočí má funkci obrany vstupu nečistot do očí, a tím je možná snadnější kontaminace rány. Piercing obočí je v místech, kde dochází ke kontaktu ze zevní nečistotou zachycenou obočím a řasami, dále pak mechanickým zatěžováním a pohybem a v neposlední řadě hojným nakupením vlasových folikulů. U povrchových piercingů je hojení individuální většinou v rozmezí 1 měsíce až 1 roku a může se stát, že to bude i déle nebo se dokonce piercing nezhojí nikdy, kvůli velkému namáhíní propíchnutého místa a neustálému kontaktu s nečistotami takže péči věnujeme zvýšenou pozornost a pozorujeme chování piercingu, obzvlášť u složitějších a hlubokých piercingů!!! v případě, že budete mít podezření že něco neprobíhá jak by mělo, navštivte své studio

Péče a ošetřování

1x za den omýt solným roztokem( 1 čajová lžička mořské nebo kuchyňské soli do 2dl převařené vody) nebo antibacteriálním mýdlem piercing a okolí – odstranit veškeré nečistoty a krustičky pomocí vatové tyčinky.

Je nutno ponechat šperk v piercingu alespoň po dobu 3 měsíců, u povrchových piercingů až 1 rok či déle (viz. Hojení) jinak dojde k uzavření kanálku.

Dotýkat se šperku pouze umytýma rukama!

Povlečení polštáře musí být vyprané a dobře vymáchané, protože během noci dochází k dlouhodobému kontaktu s piercingem.

Dávat pozor při oblékání a vysvlékání , může dojít k zachycení šperku a poškození piercingu.

Se šperkem nepohybujeme, aby se nenarušila vrstva epitelových buněk tvořící novou tkáň.