Tetování

Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Po skončení je tetování vydezinfikováno a potřeno lékařskou vazelínou nebo krémem (Bepanthen Plus) a poté je zabaleno ochranou folií.

  • Ochrannou folii odstraňte po 2 - 6 hodinách a tetování omyjte vodou a mýdlem. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem (netřít). Vše provádějte čistýma rukama (z důvodu zabránění infekce).

  • Po osušení tetování opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Plus) a opakujte několikrát denně. Tetování nesmí vyschnout, stále by na něm měla být slabá vrstva hojivého krému. Natírejte po dobu jednoho až dvou týdnů.

  • Na tetování se vytvoří stroupky, ale nemusí. Neškrábat a neloupat!!! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování dvakrát denně výživným pleťovým krémem, dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

  • První týdny po tetování se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování by se neměli požívat alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu než dojde k úplné regeneraci pokožky. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i soláriu) alespoň po dobu jednoho měsíce.

  • Prosím Vás, vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů.

  • MĚJTE NA MYSLI!!! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV faktorem!!!